EST

Ettevõttest

Arktika ekspeditsioonile reisib kaasa 370 kg liha

24. mai 2021

Homme, 25. mail alustab Admiral Bellingshausen Tiit Pruuli juhtimisel uue ekspeditsiooniga, mille eesmärk on tähelepanu juhtida globaalsest soojenemisest tingitud kliimaprobleemidele Arktikas. Ühise tuleviku sihi nimel paneb oma õla alla ka Rakvere ja Talleggi tooteid tootev Eesti suurim toiduettevõte HKScan Estonia andes meremeestele ja -naistele teekonnale kaasa 370 kg kodumaist sea-, kana- ja veiseliha.

Keskkonnakeskset ekspeditsiooni planeerides on ekspeditsiooni juhi Tiit Pruuli ja ülejäänud 12-liikmelise laevameeskonna soov, et ka igapäevane elu laevas oleks võimalikult keskkonnasõbralik. „Seetõttu mahutasime juba Eestis laeval olevatesse sügavkülmikutesse 370 kg kodumaist liha,“ kommenteerib Pruuli.

Pruuli lisab, et kohaliku eestimaise toidu tarbimisega saab oluliselt oma ökoloogilist jalajälge vähendada, sest kodumaine toit on kasvanud ja valminud siin samas Eestimaal, sellel on oluliselt lühemad tarneahelad ning boonuseks on toit ka värske ja kvaliteetne.

„Eesti suurima toidu- ja põllumajandusettevõttena oleme süstemaatiliselt töötanud enda jalajälje kaardistamisega ning samal ajal oleme teadlikud, et meie ambitsioonikad eesmärgid pakkuda tervislikku toitu, tegutseda keskkonnasäästlikult, hoida töötajaid ning tagada loomade ja lindude heaolu vajavad pühendumist ning suurt tööd. Ka kõik meie ettevõttes tehtavad investeerimisotsused põhinevad HKScani keskkonnaalastel eesmärkidel. Oleme kogu ettevõttes enda mõttelaadi selliselt üles ehitanud ning selle üle uhked! Seetõttu on meil eriti hea meel, et saame niivõrd olulise eesmärgiga ekspeditsioonile oma panuse anda,“ rõhutab Rakvere ja Talleggi tooteid tootva HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere.

Admiral Bellingshauseni Arktika ekspeditsioon koosneb 12-liikmelisest meeskonnast, kelle seas ka Vabariigi president, asjakohased teadlased ja ajakirjanikud.

Ekspeditsioon kestab eeldatavasti kuni oktoobrini.

 

Lisainfo:

Kerstin Aps

HKScan Estonia kommunikatsioonijuht

E-mail: Kerstin.Aps@hkscan.com

Telefon: 52 47 583

 

Tiit Pruuli

Ekspeditsiooni juht

E-mail: pruuli@go.ee

Telefon: 50 90 998