EST

Ettevõttest

HKScan esitles ametiühingule uuesti oma otsust

1. veebruar 2018

Detsembri keskpaigani toimusid läbirääkimised Rakvere lihatööstuse tapamaja 25 liinitöötaja töötasu osas. 19. jaanuaril sai HKScan Estonia neid töötajaid esindavalt Industriaal- ja Metallitöötajate Ametiühingute Liidult (IMTAL) streigiteate, mille kohaselt algab Rakvere lihatööstuses tähtajatu streik 6. veebruaril. Täna kohtusid tööandja ja ametiühing, et veel kord arutada veidi üle 2% töötajate palganõuet tõsta töötasu 32% ning kokku leppida streiki puudutavad praktilised küsimused.

„HKScan otsustas 2018. aasta teisest kvartalist suurendada kogu ettevõtte palgafondi 5% võrra – see otsus oli ka tänasel kohtumisel laual ning selgitasime selle tagamaid. Täna ei saa me veel anda ülevaadet konkreetsetest palgamuudatustest ametikohtade lõikes, kuna vastavad muudatused tehakse aasta alguses uuendatud palgasüsteemi alusel. Lisaks palgafondi suurendamisele on tööandja teinud viimastel kuudel mitmeid olulisi ning rahaliselt suuri otsuseid. Näiteks oleme kahekordistanud 2018. aasta koolituseelarve, et tõsta juhtimise kvaliteeti ja seeläbi töötajate rahulolu,“ ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere.

„Kuna oleme suurettevõte, kus töötab üle 1500 töötaja, on meie jaoks oluline võtta arvesse kõigi töötajate huve ning rahulolu. Vaid ühe osakonna palgatõus ei toeta läbipaistvat ja võrdsetel alustel kujundatavat palgasüsteemi ning ei oleks aus teiste ettevõtte töötajate suhtes. Kui vaatame tapaliini 25 töötaja kogu väljamakstavat palka, siis see on 19% üle turumediaani. Aastatel 2013-2016 on Rakvere lihatööstuse tapamaja 25 liinitöötaja palgad kasvanud 6% aastas. Lisaks pakub ettevõte oma töötajatele mitmeid lisasoodustusi, mida paljudes sarnase valdkonna ettevõtetes ei võimaldata. Lisasoodustused hõlmavad transpordikulusid, toitlustussoodustust, lastega seotud toetusi, taastusravi, spordisoodustust jne. Nende andmete põhjal ei näe me kohest vajadust tapaliini palkade muudatusteks,“ selgitas Mere.

„Hetkel on jätkuvalt raske hinnata streigi mõju ja ulatust. On ebaselge kui pikalt streik kestab ning kas streigiga on hõlmatud vaid veidi üle 2% töötajatest, kellega pidasime läbirääkimisi detsembri keskpaigani, või on hõlmatud rohkem töötajaid. Proovisime neile ning streigi praktilist poolt puudutavatele küsimustele tänasel kohtumisel vastuseid saada,“ lisas Mere.

HKScan Estonia on Eesti suurimaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert, mis toodab ja turustab tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. HKScani kliendid on jaemüügi ja toitlustusega tegelevad ettevõtted, tööstused ning ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades, ekspordime oma tooteid pea 50 riiki. HKScani netokäive oli 2016. aastal 1,9 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7 300 töötajat.

Lisainfo:
Kerstin Aps
HKScan Estonia kommunikatsioonijuht
E-post: Kerstin.Aps@hkscan.com