EST

Ettevõttest

HKScan rajab Tallinna külje alla uue logistikakeskuse

20. veebruar 2020

HKScan Baltics ja Astlanda Ehitus sõlmisid sel nädalal ehituslepingu, mille tulemusel kerkib 2021. aasta augustiks Rae valda Tallinna ringtee vahetusse lähedusse kogu Baltikumi teenindav HKScani logistikakeskus. Tsentraalne logistikakeskus aitab ettevõttel hoida kokku toodangu hoiustamise ja jaotamise kuludelt ning vähendada logistika keskkonnamõjusid.

HKScani Balti üksuste juhi Anne Mere sõnul on nii Rakvere kui ka Talleggi toodete müügimahtude stabiilne kasv ning ettevõtte soov pakkuda oma klientidele kiiret ja paindlikku tarnet viinud otsuseni kolida senised Rakvere ja Riia komplekteerimiskeskused ühte hoonesse ning jaekettide jaotuskeskuste naabrusesse.

”Alates 2021. aasta septembrist kogu Baltikumi teenindav tsentraalne logistikakeskus võimaldab säästa aastas ligikaudu miljon eurot logistikakuludelt ning vähendada märkimisväärselt logistika keskkonnamõjusid. Peamine keskkonnasääst tuleb keskusele paigaldavatest päikesepaneelidest ning veokite läbisõidu vähenemisest 400 000 kilomeetri võrra aastas,“ ütles Mere.

HKScani kontserni tegevjuht Tero Hemmilä lisas, et uue logistikakeskuse rajamine toetab nii strateegilisi kasvuplaane kui ka aitab täita tarbijate ja ettevõtte enda ootusi vastutustundlikule ettevõtlusele. „HKScanil on ambitsioonikas plaan liikuda süsinikuneutraalsuse suunal. Mitmed investeeringud Eestis nii tootmisesse kui ka logistikakeskusesse aitavad meil seda teed jätkata,“ rääkis Hemmilä.

Astlanda Ehituse juhatuse esimees Kaupo Kolsar kirjeldas, et ka nende jaoks on tegemist olulise projektiga, mis võimaldab Eesti juhtiva liha- ja toiduainetööstusettevõtte arengule õla alla panna. „Pakume HKScanile nii öelda võtmed kätte lahendust. See tähendab, et ehitame keskuse omafinantseeringuna HKScani projekti alusel ja sõlmisime selle opereerimiseks nendega 10-aastase rendilepingu,“ ütles Kolsar.

Rajatava Balti logistikakeskuses saab olema 9000 ruutmeetrit laopinda, mida on hiljem võimalik suurendada. Keskuses asub tööle 105 töötajat, kellest eeldatavalt osa moodustavad Rakvere komplekteerimiskeskuse 50 töötajat.

 

Lisainfo:

Anne Mere

HKScan Balti üksuste juht

E-mail: anne.mere@hkscan.com
Telefon: +372 502 5899

 

HKScan kontsern on börsil noteeritud liha- ja toiduainetööstuse ettevõte, kellel on rohkem kui saja-aastane kogemus vastutustundliku Põhjamaade toidu tootmisel klientide ja tarbijate vajaduste rahuldamiseks. Meil töötab ligi 7000 inimest, kes pingutavad igapäevaselt selle nimel, et hoida kvaliteeti kogu tarneahela ulatuses – farmist toidulauale. HKScan toodab ja turustab kvaliteetseid ning vastutustundlikult toodetud sea-, veise-, linnu- ja lambalihatooteid tuntud kaubamärkide all, nende hulgas HK, Scan, Rakvere, Kariniemen, Via, Rose, Pärsons ja Tallegg. HKScani kliendid on jaemüügi-, toitlustus-, tööstus-, ja ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. HKScani netokäive oli 2019. aastal 1,7 miljardit eurot.