EST

Ettevõttest

Rakvere brändiga tooted jõuavad Hong Kongi tarbijateni

7. juuni 2018

Juuni alguses jõudis Hong Kongi merekonteiner 9 tonni Rakvere külmutatud suitsutatud esikoodiga, mis on kohalike tarbijate jaoks välja töötatud hieroglüüfidega pakendis.

„Aasia turg on meile loomulikult väga ahvatlev nii oma suuruse kui ka sealse suure sealihaarmastuse poolest. Tegemist on ajaloolise tähtsusega sündmusega  ̶  esimest korda alustame lõpptarbijale suunatud Rakvere toodete müüki ja seda hiinakeelses pakendis. Müüme tooteid hulgimüügiga tegelevale ettevõttele, kelle kaudu jõuavad tooted kohalikesse poodidesse. Loodetavasti läheb algus hästi, mis avab meile edasisi võimalusi tootevaliku laiendamiseks ning müükide kasvatamiseks,“ rääkis Rakvere tooteid valmistava HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere.

Reaalne Hong Kongi ekspordini jõudmine on olnud pikk teekond, kuid esimene suur konteiner näitab, et töö on vilja kandmas. „Rakvere toodete edulugu Uus-Meremaal on näidanud, et pikki vahemaid pole tänapäeval vaja ka toidukaupade puhul enam karta. Põhjamaise liha kõrge kvaliteet on teada ka väga kaugetes piirkondades ja nende turgude potentsiaal on meie jaoks tohutult suur,“ lisas Mere.

Rakvere tooted kuuluvad AS HKScan Estonia tootevalikusse. HKScan on Põhjamaade liha- ja toiduainetööstuse ettevõte. Meil töötab üle 7300 spetsialisti, kes pingutavad igapäevalt, et teenindada maailma kõige nõudlikumaid tarbijaid, hoides kvaliteeti kogu tootmisahela ulatuses – farmist toidulauale. HKScan toodab ja turustab kvaliteetseid ning vastutustundlikult toodetud sea-, veise-, linnu- ja lambalihatooteid tuntud kaubamärkide all, nende hulgas HK®, Scan®, Rakvere®, Kariniemen®, Rose®, Pärsons® ja Tallegg®. HKScani kliendid on jaemüügi-, toitlustus-, tööstus-, ja ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. Ekspordime oma tooteid rohkem kui 50 riiki. HKScani netokäive 2017. aastal oli 1,8 miljardit eurot, mis teeb meist ühe Euroopa juhtivaima liha- ja toiduainetööstuse ettevõtte.

Rakvere_esikoot

Lisainfo:

Kerstin Aps

HKScan Estonia kommunikatsioonijuht

Kerstin.Aps@hkscan.com