EST

Ettevõttest

Rakvere ja Tabasalu lihatööstused tunnistati FSSC 22000 toiduohutussertifikaadi väärilisteks

30. august 2018

Rakvere ja Tabasalu lihatööstustele omistati ülemaailmselt mainekas FSSC 22000 toiduohutussertifikaat, mis lihtsustab nendes tehastes valmiva toodangu eksporti välismaale.

HKScan Estonia kvaliteedijuhi Priit Dreimann sõnul kontrollime Rakvere ja Tabasalu lihatööstustes toodangu kvaliteeti igas etapis, alates loomade saabumisest tapamajja kuni valmistooteni välja, ning seda kinnitavad ka välised audiitorid. „Antud sertifikaat annab garantii, et Rakvere ja Tabasalu tehastes valmivad tooted ohutus, puhtas ja kõrgetele kvaliteedinõuetele vastavas keskkonnas,“ lisas Dreimann.

Sertifitseerimisettevõtte DNV poolt viidi audit läbi Rakvere ja Tabasalu lihatööstustes jaanuaris ja veebruaris.

Järgmise sammuna on eesmärk 2019. aasta jooksul Lätis asuvale Jelgava lihatööstusele FSSC 22000 toiduohutussertifikaat saada.

Toiduohutusstandard FSSC 22000 (food safety system certification ’toiduohutuse juhtimissüsteemi sertifitseerimine’) on rahvusvaheliselt tunnustatud toiduainetööstuse ettevõtetele mõeldud toiduohutuse juhtimissüsteem, mis hõlmab interaktiivset kommunikatsiooni, juhtimissüsteemi ja ohukontrolli. FSSC 22000 põhineb olemasolevatel ISO standarditel ja 2010. aastast on üleilmne toiduohutusorganisatsioon Global Food Safety Initiative (GFSI) seda täielikult tunnustanud.

Rakvere tooted kuuluvad AS HKScan Estonia tootevalikusse. HKScan on Põhjamaade liha- ja toiduainetööstuse ettevõte. Meil töötab üle 7300 spetsialisti, kes pingutavad igapäevalt, et teenindada maailma kõige nõudlikumaid tarbijaid, hoides kvaliteeti kogu tootmisahela ulatuses – farmist toidulauale. HKScan toodab ja turustab kvaliteetseid ning vastutustundlikult toodetud sea-, veise-, linnu- ja lambalihatooteid tuntud kaubamärkide all, nende hulgas HK®, Scan®, Rakvere®, Kariniemen®, Rose®, Pärsons® ja Tallegg®. HKScani kliendid on jaemüügi-, toitlustus-, tööstus-, ja ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. Ekspordime oma tooteid rohkem kui 50 riiki. HKScani netokäive 2017. aastal oli 1,8 miljardit eurot, mis teeb meist ühe Euroopa juhtivaima liha- ja toiduainetööstuse ettevõtte.

 

Lisainfo:

Kerstin Aps

Kommunikatsioonijuht

E-mail: Kerstin.aps@hkscan.com