EST

Ettevõttest

Rakvere lihatööstus laienes

11. juuni 2019

Täna, 11. juunil avati Rakveres pidulikult Rakvere lihatööstuse juurdeehitus, millega suurenes tehase 41 900 m² suurune pindala 2000 m² võrra. Laiendusega valmis uus ja modernne praetoodete osakond, mis on varustatud Baltikumis unikaalse ja kaasaegse tehnoloogiaga. Seni teadaolevalt on tegemist selle aasta suurima investeeringuga Eesti toiduainetööstuste seas.

„Viimased aastad ei ole lihasektoris olnud kerged. Seda enam on oluline, et oleme suutnud jätkuvalt investeerida nii oma inimestesse, farmidesse kui ka tööstusesse ja toodetesse. 8 miljoni euro suurune investeering Rakvere lihatööstuse praetoodete osakonda annab meile võimekuse toota efektiivsemalt, keskkonnasäästlikumalt ja tuua turule täiesti uusi tooteid innovaatiliste pakendilahendustega,“ rääkis Rakvere ja Talleggi tooteid tootva HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere.

Mere sõnul on uus küpsetus-, jahutus- ja pakendamistehnoloogia neli korda võimsam kui olemasolevad. „Hakklihast, fileest ja fileemassist valmistoodete turg kasvab Euroopas 10% aastas ning Rakvere tehase uus tehnoloogia võimaldab kohalikku toodangut eksportida nii Baltikumi, Skandinaaviasse kui ka kaugemale,“ lisas Mere.

„Pidev innovatsioon ja selleks tehtavad investeeringud on tänapäevase toiduainetööstuse edu alustalad. Viimaste aastate trendid näitavad, et tarbijad eelistavad üha enam mugavustooteid ning selle trendiga peab ühte sammu astuma. Kuid vähemalt sama oluline on olla ka tootmises keskkonnasõbralik – nii tehnoloogiliselt kui ka näiteks toodete pakendamisel. Rakverre tehtud investeering võimaldab aastas säästa energiakuludelt 5 protsenti ning elektri asemel võetakse kasutusele gaas, mis tagab oluliselt väiksema süsihappegaasi eraldumise keskkonda,“ lisas HKScan kontserni tegevjuht Tero Hemmilä.

HKScan on Põhjamaade liha- ja toiduainetööstuse ettevõte. Meil töötab ligi 7200 inimest, kes pingutavad igapäevalt selle nimel, et hoida kvaliteeti kogu tarneahela ulatuses – farmist toidulauale. HKScan toodab ja turustab kvaliteetseid ning vastutustundlikult toodetud sea-, veise-, linnu- ja lambalihatooteid tuntud kaubamärkide all, nende hulgas HK, Scan, Rakvere, Kariniemen, Rose, Pärsons ja Tallegg. HKScani kliendid on jaemüügi-, toitlustus-, tööstus-, ja ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. Ekspordime oma tooteid ligi 50 riiki. HKScani netokäive oli 2018. aastal 1,7 miljardit eurot.

Lisainfo:

Kerstin Aps
HKScan Estonia kommunikatsioonijuht
E-mail: kerstin.aps@hkscan.com
Telefon: 52 47 583