EST

Ettevõttest

Rakvere suvine tootevalik on inspireeritud autentsetest ameerika barbeque-maitsetest

22. juuni 2018

Rakvere läheb algavale suvehooajale vastu ameerikapärastest maitsetest inspireeritud uudistoodetega, mis pakuvad avastamisrõõmu nii andunud šašlõkimeistritele, vorstigurmaanidele kui steigikunsti valdavale lihasõbrale. 

Rakvere brändijuhi Triin Lõokese sõnul üllatab Rakvere uus grilltoodete sari Taste of America lihasõpru autentsete ameerika maitsetega, mille marinaadides kohtub tummine tammesuitsune mekk aromaatsete vürtside ja ürtidega.

Šašlõkimeistritele mõeldes on uues sarjas ameerikapärane tammesuitsuses marinaadis šašlõkk, mis on lõigatud käsitsi parimast šašlõkilihast – seakaelakarbonaadist. Selle ehedas ameerikapärases marinaadis annavad tooni maitsetaimed ja vürtsid nagu paprika, must pipar, sinep, koriander, tšilli, sibul, küüslauk, apteegitill. Naudinguterohket elamust pakub aga marinaadi tammesuitsune mekk. Boonusena on maitsev šašlõkk pakitud käepärasesse ja loodussõbralikku sangaga kotti.

Boston butt steik tammesuitsuses marinaadis on aga sealiha väärttükk, mis lõigatud seaesiosast. Toeka seaabaliha ehedas barbeque-maitselises marinaadis on tunda maitsetaimi ja vürtse nagu paprika, must pipar, sinep, koriander, tšilli, sibul, küüslauk, apteegitill ning mõnusalt tummist tammesuitsust mekki.

Kuna ükski aiapidu Ameerikas ei kulge ribideta, on ka Rakvere uues tootevalikus mõnusalt suitsune ja magusvürtsikas ameerikapärane BBQ-ribi. Ameerikapärase barbeque-maitsestusega searibi on pikki tunde madalal temperatuuril eelküpsetatud ning seetõttu valmis koheseks tarbimiseks ja vajab parima maitseelamuse saamiseks grillil hõõguvate süte kohal vaid 5–10 minutit kuumutamist. Ülipehme ja mahlane ribi sobib nii suupisteks, lõunasöögiks kui ka piduroaks!

Taste of America sarjast leiab ka mahlased ameerika stiilis toorvorstid lambasooles, mis on parajalt suitsuse ja kergelt vürtsika maitsega. Punaka tooniga vorstid muudavad maitseküllaseks röstitud tšilli, küüslauk, Cayenne’i pipar ja paprika ning naturaalses lambasooles vorstid küpsevad eriti hõrguks säriseval grillil. 

Peekonisõpru rõõmustavad sumedatel suveõhtutel ameerikapärased toorsuitsupeekoni vardad, kus efektselt ümber varda on keeratud mõnusalt õhuke toorsuitsutatud peekon, mis sobib nii grillimiseks kui ka ahjus küpsetamiseks.

Tõsistele peekonisõpradele mõeldes on valminud ka ameerikapärased toorsuitsupeekoni viilud ja BBQ-kaste. Parajalt paksud peekoniviilud sobivad nii grillimiseks, kui ka ahjus või pannil küpsetamiseks. Tõeliseks ameerikapäraseks elamuseks tuleb särisevad peekonilõigud vahetult pärast valmimist aga eraldi pakis olevakergelt magusa ja suitsuse maitsega BBQ-kastmega üle pintseldada.

Rakvere tooted kuuluvad AS HKScan Estonia tootevalikusse. HKScan on Põhjamaade liha- ja toiduainetööstuse ettevõte. Meil töötab üle 7300 spetsialisti, kes pingutavad igapäevalt, et teenindada maailma kõige nõudlikumaid tarbijaid, hoides kvaliteeti kogu tootmisahela ulatuses – farmist toidulauale. HKScan toodab ja turustab kvaliteetseid ning vastutustundlikult toodetud sea-, veise-, linnu- ja lambalihatooteid tuntud kaubamärkide all, nende hulgas HK, Scan, Rakvere, Kariniemen, Rose, Pärsons ja Tallegg. HKScani kliendid on jaemüügi-, toitlustus-, tööstus-, ja ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. Ekspordime oma tooteid rohkem kui 50 riiki. HKScani netokäive 2017. aastal oli 1,8 miljardit eurot, mis teeb meist ühe Euroopa juhtivaima liha- ja toiduainetööstuse ettevõtte.

 

Lisainfo:

Kerstin Aps

AS HKScan Estonia kommunikatsioonijuht

E-post: Kerstin.Aps@hkscan.com