Eesti konkurentsiamet kiitis heaks HKScani Baltikumi äride omandamise AS Maag Grupi poolt

24. juuli 2023

Eesti konkurentsiamet kiitis heaks 2022. aasta detsembris välja kuulutatud kokkuleppe, mille kohaselt HKScan müüb oma ärid Baltikumis. HKScan ja äride omandaja AS Maag Grupp kavatsevad tehingu lõpule viia 2023. aasta kolmandas kvartalis. Ostja on võtnud tehinguga seoses teatud sulgemisjärgseid kohustusi. Läti konkurentsiamet kiitis tehingu tingimusteta heaks juba veebruaris.

13. detsembril 2022 teatas HKScan, et on allkirjastanud lepingu oma Baltikumi äride müügiks Eesti AS-ile Maag Grupp (HKScan Corporation, börsiteade 13.12.2022).
Tehinguga lõpeb HKScani omand Baltikumi ärides. HKScani Baltikumi tütarettevõtete ärid ja personal lähevad tehingu lõpuleviimisel üle uuele omanikule.

„Balti äride müük parandab HKScani kasumlikkust ja tugevdab bilanssi. Lisaks suurendab loovutamine meie võimet tõsta oma tootmise efektiivsust ja ellu viia meie pikaajalist strateegiat kasvada mitmekülgse toiduettevõttena,“ ütleb HKScani tegevjuht Juha Ruohola.

HKScani Baltikumi tootmisüksused asuvad Eestis Rakveres, Tabasalus ja Viiratsis ning Lätis Jelgavas. Ettevõtte tarbijabrändid Baltikumis on Rakvere, Tallegg, Rigas Miesnieks, Jelgava ja Klaipedos Maistas. 2022. aastal ulatus Baltikumi äride müügitulu 195,7 miljoni euroni (2021: 170,0 miljonit eurot), EBIT oli -30,2 miljonit eurot (2021: -3,6 miljonit eurot) ning keskmine töötajate arv kolmes riigis on ligikaudu 1500. HKScan on Baltikumis tegutsenud alates 1998. aasta suvest.

Loe lisa konkurentsiameti kodulehelt: https://www.konkurentsiamet.ee/et/uudised/konkurentsiamet-andis-kohustustega-loa-i-maag-grupp-ja-i-hkscan-koondumiseks