Jätkusuutlikkus ja keskkonnateadlikkus

Rakvere ja Tallegg on pakendimaterjali ja plastiku vähendamise poolest lihatööstuse pakendimaailma suunanäitajad. Alates aastast 2017 oleme suutnud plastiku tootmist vähendada lausa 210 tonni võrra. Väärtustame jätkusuutlikku tootmistegevust, hoidmaks maa puhtana ka järgmistele põlvkondadele. Töötame selle nimel, et täita keskkonnasäästlikke eesmärke, püstitada uusi ning pühenduda veelgi rohelisemale eluviisile. Teadvustame, millise jälje jätame loodusele ja vähendame kõikvõimalikke keskkonnakahjusid. Loome innovativseid variante, kuidas jätkusuutlikumalt tegutseda. Teame, et kodumaine puhas tooraine pärineb meie kalli kodumaa põldudelt, metsadest ja farmidest. Rakvere ja Tallegg esindavad ja peavad oma suurimaks väärtuseks kodumaist toitu, mille kvaliteetne tooraine pärineb meie oma farmidest ning mis on valmistatud just eestlaste maitse järgi. Meie pika ajalooga kohalikud kaubamärgid on rahva poolt armastatud ja katavad oma laia tootevalikuga meie igapäevase toidulaua. Usume tasakaalustatud tervislikku toitumisse, mille üheks oluliseks osaks on lihatoidud.

Läbi keskkonnateadlike tegevuste kujundame ühiskondlikku arvamust ja mõjutame teisigi tootjaid pingutama, et meie nägemust nii pakendivalikute kui tootearenduse poolelt edasi kanda ja täiustada. Teame, et lisaks plastiku vähendamisele peame liikuma edasi keskkonnasõbralikemate materjalide poole, mis on kõigi meie investeerimisotsuste aluseks. Aastal 2023 soetasime kaks uut tootmisliini, mille tulemusena liikusid nii Rakvere hakklihad kui Rakvere ja Talleggi viilutooted PET plastist pakenditesse. Just need pakendid aitavad plastikul ringlusesse jõuda ja leiavad õige sorteerimise korral uue elu, mis omakorda vähendab oluliselt plastiku mõju keskkonnale. Lisasime pakenditele ka sorteerimisjuhised, mis muudab tarbijale sorteerimise hõlpsaks. Õige sorteerimise korral annab igaks meist omapoolse tugeva panuse keskkonna säästmisele.

Rakvere hakklihad viisime üle flow-pakenditesse, millel on kolm suurepärast kasutegurit. Kui aastatel 2020-2021 õhendasime endiseid hakkliha karpe ja saavutasime peaaegu 20 tonni plastiku vähendamist aastas, siis uute pakendite puhul on kasutuses lausa 75% vähem pakendit, kuna karbi ja kleebise asemel on vaid flow-kott. See aitab meil plastikut vähendada üle 70 tonni aastas! Lisaks sellele on pakend valmistatud 100% ringlusesse võetavast monomaterjalist ja võtab vähem ruumi nii kaupluse riiulil, tarbija ostukotis kui tarbija koduses sorteerimiskastis. Meie jaoks on oluline, et pakendite muudatus säilitab alati parimad tooteomadused – seetõttu testime ja katsetame kõikvõimalikke tooteid ja pakendeid puudutavaid uuendusi väga põhjalikult ja pikaajaliselt enne nende turule toomist.

Vastutustundlikkus on meie jaoks ülioluline ka algtootmises. Loomade ja lindude kasvatamisel lähtume parimatest heaoluprintsiipidest. Hoolitseme selle eest, et meie hoolealused saavad inimliku hoolitsuse, piisava ruumi ja on hea tervise juures ning igati hoitud. Looma- ja linnukasvatust reguleerivaid normid ja standardid, millest lähtume, tähendavad, et hoolealustele tuleb tagada hea, puhas ja mugav elamine. Meie kliima sobib seakasvatuseks ja nii anname eestimaalastele tööd ja aitame maapiirkondades elu alal hoida. Lisaks seakasvatajatele toob see leiva lauale ka kohalikele teraviljakasvatajatele ja söödatootjatele. Ühtlasi oleme ainus kodumaine linnulihatootja. Meie kaubamärkidelt jõuab Eesti inimeste lauale alati värskeim ning kvaliteetseim kodumaine lihatoodang.

Loodame, et tänu meiepoolsetele lahendustele, uuendustele ning selgitustele on inimesed keskkonnateadlikumad, sorteerivad pakendeid, mõistavad tootekontseptsioone paremini ja valivad tooteid, mis on müügile toodud kindla eesmärgi ja selgitustööga, tõstmaks inimeste teadlikkust toidutoodangust ja selle kodumaisest päritolust.

Jätkusuutlikkus ja keskkonnateadlikkus on uue ajastu mõtteviis, mis ühendab!